UZMANĪBU. “WhatsApp” apgriezienus uzņem jauna pašnāvnieciska pusaudžu spēle; jau ir vairāki upuri!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Internetā aizvien populārāka kļūst kārtējā spēle, kas mudina bērnus uz pašnāvību.


Tā notiek populārajā lietotnē WhatsApp. No anonīma telefona numura jaunieši saņem ielūgumu parunāties. Sarunbiedra avatars – izspūrusi lelle ar bālu ādu, izbolītām acīm un baismīgu smaidu. Viņas ķermenis atgādina putnu Momo.

«Pēc Momo iekļaušanas kontaktu sarakstā bērns iesaistās tā saucamajā spēlē. Naktīs viņš saņem zvanus un biedējošus ziņojumus vai vardarbības attēlus. Pēc tam “spēles dalībniekam” tiek piedāvāts izpildīt dažādus ekstremālus uzdevumus: naktī iziet uz ielas, nokāpt pagrabā, sagriezt roku, pielikt nazi pie kakla un tā tālāk. Pretējā gadījumā pusaudzis saņem draudus.»

Saņemta informācija nu jau par četriem upuriem. 13 gadus veca meitene Krivijrihas (Krivoiroga, Ukraina) pilsētā izlēkusi pa 6. stāva logu. Viņas stāvoklis ir ļoti smags. Dārdžilingas pilsētā Indijā 18 gadus vecs jaunietis pakāries savas mājas palīgtelpā.

Savukārt Kolumbijā pašnāvību nupat izdarījuši divi pusaudži.

Tiek vēstīts, ka spēles ļaunais personāžs deva spēlētājiem uzdevumus, pēdējais no tiem – izdarīt pašnāvību. Ja uzdevums netiek veikts, pusaudžiem draudēts ar “melno lāstu”.

Mirušie pusaudži savā starpā bija pazīstami, pie tam tieši 16 gadus vecais jaunietis “ievilka” spēlē 12 gadus veco meiteni.

Abi pusaudži atņēma sev dzīvības ar mazāk nekā 48 stundu intervālu.

Share.

About Author

Comments are closed.