112

Svarīgu ziņu izplata Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ik dienu mūsu mediķi sniedz palīdzību pacientiem un cietušajiem, strādājot sabiedriskās vietās (parkos, uz ielām, ceļiem, veikalos.) Arī ielas malā apstājies mediķu auto ar mirgojošām bākugunīm izraisa garāmgājēju vēlmi uzzināt, kas noticis.

Apkārtējo ziņkāre, pulcēšanās izsaukuma vietā, vēlme ieskatīties mediķu auto, pieklauvēšana pie loga, staigāšana ap operatīvo transportu, fotografēšana vai filmēšana var novērst palīdzības sniedzēju uzmanību. Rezultātā palielinās risks kļūdīties, radot draudus mediķim un pacientam, īpaši situācijās, ja jāglābj cilvēka dzīvība.

Aicinām respektēt mūsu mediķu darbu un atturēties no jebkāda veida darbībām, kas varētu traucēt mediķu darbu, sniedzot palīdzību pacientiem sabiedriskās vietās!

Izplatīt šo aicinājumu iedzīvotājiem mūs pamudināja situācija pagājušā nedēļā, kad Rīgā pie kādas kafejnīcas brigādes operatīvajā transportlīdzeklī tika sniegta palīdzība pacientam, bet netālu esošais medija pārstāvis pārprata redzēto, cenšoties iegūt brigādes komentāru un filmēt arī mašīnā notiekošo. Diemžēl šajā situācijā uzmanības novēršana radīja sekas – veicot injekciju, mediķis sadūrās ar pacientam izlietoto adatu un šobrīd veic pārbaudes, lai konstatētu, vai nav bijusi saskare ar inficētām asinīm.

Atceries un dalies ar šo informāciju!

Avots

Share.

About Author

Comments are closed.