SVARĪGI topošām un esošām māmiņām!!! Izlasi pati un dalies ar draugiem!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Fluora saturošu preparātu lietošana.
Fluors nodrošina zobu emaljas izturību pret skābju iedarbību. To lieto no 6 mēnešu vecuma. Ja mākslīgajā piena maisījumā jau ir pievienots fluors, papildus tas nav jādod. Fluora lietošana jāsaskaņo ar ģimenes ārstu, pediatru, zobārstu vai zobu higiēnistu.

Uzturs un zobu veselība.
Saldumu ēšana bērnībā var apdraudēt bērna zobu veselību, pakļaujot tos nevēlamai skābju iedarbībai. Tāpēs nedodiet bērnam medū, sīrupā vai ievārījumā samērcētu knupīti. Ja pudele ar knupi ir parastā knupīša aizstājējs, ielejiet tajā tīru ūdeni, nevis saldu tēju. Pārliecinieties, lai bērns saņem visas nepieciešamās uzturvielas, neļaujiet našķoties starp ēdienreizēm. Katra našķošanās rada labvēlīgu vidi skābes iedarbībai uz jūsu mazuļa zobiem. Svaigu, nenasmalcinātu dārzeņu un augļu lietošana uzturā veicina pareiza sakodiena veidošanos. Arī mātes piens var izraisīt kariesu.

Kaitīgie ieradumi.
Nepareizu sakodienu un zobu sarindošanos veicina: zīdīšana un knupīša lietošana pēc pusotra gadu vecuma; segas stūra vai citu priekšmetu sūkāšana; augšlūpas un apakšlūpas košana un sūkāšana; pirksta sūkāšana guļot; gulēšana ar vaidziņu uz savilktas dūrītes vai pārāk augsta spilventiņa; mēles izgrūšana; ģenētiska nosliece.

Piena zobu traumatisms.
Jebkura piena zobu trauma var radīt problēmas pastāvīgiem zobiem. Traumas gadījumā nekavējoties jāvēršas pie zobārsta.

Rūpes par zobiem jau no agras bērnības- ieguvums turpmākajai dzīvei! Sākot ar 17.04.2018 visās zobārstniecības klīnikās Valis (Brīvības iela 167, Valdeķu iela 25 un Talejas iela 1) būs pieejamas CuraKid bērnu zobu birstes par speciālu cenu- tikai 4 Eur!!!

CuraKid zobu birstēm ir īpašs dizains, kas jau no mazotnes ierāda bērnam, ka zobu birstītei ir jābūt mīkstai un saudzīgai. Pateicoties 4260 super soft Curen® sariņiem tiek labi noņemts zobu aplikums. Zobu birstes gumijota galviņa un kāts ir atraumātiski un ērti izmantošanai bērna rociņā!

Avots

1 2
Share.

About Author

Comments are closed.