Steidzami nepieciešama mūsu palīdzība attēlā redzamajam puisītim

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Danils ir ļoti gaidīts bērniņš un grūtniecības laikā nekas neliecināja par to, ka atklāsies kas tāds, kas izmainīs visu ģimenes dzīvi. Danils dzima dvīņu dzemdībās plānotā ķeizargriezienā. Agrīnā psihomotorā attīstība zēnam noritēja bez īpatnībām. Līdz 1 gada 5 mēnešu vecumam zēns jau sāka teikt pirmos vārdus (mamma, papa, baba, ņam-ņam u.tml.). 2 gadu un 5 mēnešu vecumā zēns pārstāja runāt, palika agresīvs, nespēlējās un nekomunicēja ar citiem bērniem. Zēnam tika uzstādīta diagnoze – autiska spektra traucējumi.

Danils dzīvo savā pasaulē, viņu nevar atstāt vienu, jo viņš neapzinās savas uzvedības sekas. Zēns komunikācijā izmanto tikai dažus vārdus, savas vēlmes izsaka ņemot mammu pie rokas un velkot klāt pie vēlamā priekšmeta.

Šobrīd Danilam ir vienpadsmit gadi. Ikdienā zēns apmeklē Rīgas 71.vidusskolas rehabilitācijas centru. Danils ir noslēdzies, ar citiem nekontaktē, dzīvo savā pasaulē.

Danila vecāki apmaksā dēlam nodarbības pie logopēda un delfīnterapiju Minskā.

Valodas, uzvedības un komunikācijas mācīšanai, neirologs rekomendē ABA terapijas nodarbības. Šī terapija palīdz uzlabot zēna valodu, uztvert un sazināties ar apkārtējo pasauli. Korektē Danila uzvedību, lai zēns varētu pielāgoties apkārtējai videi. ABA terapija palīdz arī vecākiem pareizi uzvesties ar savu bērnu, kā labāk saprast vienam otru.

Danilam rekomendētas intensīvas nodarbības 5 reizes nedēļā 1 mēneša garumā, pēc tam 2 reizes nedēļā 11 mēnešu garumā. Tam nepieciešami 3600 eiro. Ģimenei šādu līdzekļu nav, jo strādā tikai tētis.

Palīdzēsim Danilam!

Ziedot vari šeit!

Share.

About Author

Comments are closed.