112

Smārdē no bērnudārza ar varu nolaupīta trīsgadīga meitene

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

11. aprīlī 9.30 Valsts policijas Tukuma iecirknī saņemta informācija par bērna nolaupīšanu – 1982. gadā dzimusī bērna māte kopā ar bērna tēvu – 1977. gadā dzimušo vīrieti (vecākiem pārtrauktas aprūpes tiesības) patvaļīgi ieradās bērnudārzā Engures novadā un aizveda no tā savu trīsgadīgo meitu.

Līdz šim bērns vairākus mēnešus dzīvoja ģimenē, kam ir piešķirtas bērna aprūpes tiesības, kā arī viņam bija sniegta palīdzība krīžu centrā. Nekavējoties tika uzsākta meklēšana un ierosināts kriminālproces. Bērna māte ar ģimeni pastāvīgi dzīvo Vācijā, kur viņa arī ir izdarījusi vairākus likumpārkāpumus. Tika iegūta informācija par iespējamiem transportlīdzekļiem, ar kuriem minētās personas varēja pārvietoties, tika izvietotas policijas ekipāžas pierobežā un Latvijas teritorijā, nosedzot iespējamos pārvietošanās maršrutus, kā arī tika apzināti radinieki Latvijā.

Noskaidrojās, ka šīs pašas dienas rītā 8.40 abi vecāki bija ieradušies krīžu centrā, kur meklēja bērnu. Ap 12.00 bija skaidrs, ka personas ar nolaupīto bērnu jau atrodas Lietuvas teritorijā. Turpmākā pārtveršanā tika iesaistīti Lietuvas policisti, tomēr pēcpusdienā bija skaidrs, ka personas ir izbraukuši no Lietuvas un pārtveršanā iesaistījās jau Polijas likumsargi.

13. aprīlī saņemta informācija, ka bērns nogādāts aprūpes iestādē Vācijā. Šobrīd tiek sagatavota nepieciešamā dokumentācija, lai varētu bērnu nogādāt atpakaļ Latvijā.

Attēlam ir ilustratīva nozīme
Avots

Share.

About Author

Comments are closed.