Sevastovai “US Open” pusfinālā neizdodas apturēt Serēnas Viljamsas spēcīgos uzbrukumus

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pirmoreiz spēlējot “Grand Slam” pusfinālā, Anastasija Sevastova (WTA 18.) tika pie agra 2:0 pārsvara pret bijušo pasaules pirmo raketi Serēnu Viljamsu (WTA 26.), bet mača turpinājumā pret seškārtējo “US Open” čempioni spēja uzvarēt tikai vienā geimā, ciešot zaudējumu ar 3:6, 0:6.

Vairākas stundas pirms mača tika paziņots, ka abi pusfināli gaidāmā lietus un vētras dēļ notiks zem Artūra Eša arēnas 150 miljonus dolāru vērtā jumta. Tādi apstākļi ērtāki ir amerikānietei, kamēr Sevastovai daudz patīkamāk spēlēt ārā.

Sevastova mača ievadā paņēma maksimumu no Viljamsas piedāvātā un neilgi bija vadībā. Serēnai lēns sākums, pirmajā geimā četras reizes bumbiņu raidot autā. Anastasija otrajā geimā ātri nosargāja servi un bija vadībā ar 2:0. Viljamsa atbildēja ar piecu pēc kārtas uzvarētu geimu sēriju.


Sevastovai seta turpinājumā uzņemšanā iespēju vairs nebija, tikmēr divreiz zaudējot savas serves geimos. Anastasija ceturtajā geimā atspēlēja divas breikbumbas, bet trešo nespēja novērst, izpildot nesekmīgu “dropšotu” (bumbiņa tīklu sasniedza pēc atlēciena),– 2:2.

Anastasija bija tuvu uzvarai sestajā geimā, taču servi nenosargāja no 40:15 pārsvara. Sevastova šajā geimā neuzvarēja nevienā izspēlē ar otro servi (0/5), kas bija jāizmanto arī breikbumbas izspēlē. Viljamsa trāpīja neatvairāmu diagonālo “forehand” – 2:4.

Seta atlikušajā daļā visos geimos uzvarēja servētājas. Sevastova ar ātru geimu pie 2:5 pārtrauca garo neveiksmju sēriju. Viljamsa devītajā geimā trāpīja divus eisus un viegli izservēja setu.

Sevastovai 2. setā bija vēl grūtāk pretoties 23-kārtējās “Grand Slam” čempiones spēka tenisam. Viljamsa pirmajā geimā neizmantoja trīs breikbumbas pēc kārtas, bet ieguva ceturto iespēju un Sevastovu sodīja pēc pārāk vāja saīsinātā sitiena.

Brīdī, kad Sevastova tuvojās uzvarai trešajā geimā, esot vadībā ar 30:0, Viljamsa noorganizēja vairāku uzbrukumu sēriju, dabūjot vēl vienu breiku. Amerikāniete arī nākamajā geimā uzvarēja no 0:30, tagad to paveicot ar savu servi. Servējot pie 0:4, Sevastova spēja iegūt tikai vienu punktu, kas nozīmēja mazas cerības izvairīties no “sausā” zaudēta seta. Viljamsa sestajā geimā maču izservēja ar zaudētu tikai vienu izspēli, kas notika ar sitienu tīklā pie 40:0. Mača ilgums: 66 minūtes.

Sevastova kļuva par pirmo Latvijas tenisisti, kura sasniegusi “US Open” pusfinālu un par otro, kura spēlējusi “Grand Slam” pusfinālā. Septiņus gadus jaunākajai Aļonai Ostapenko ir divi pusfināli.

Sevastovai “US Open” ir karjeras sekmīgākais turnīrs, šeit sakrājot 15-6 bilanci. Viņa iepriekšējos divos gados tika apturēta ceturtdaļfinālā, bet šoreiz tika vienu raundu tālāk. Sevastova ar iespēto nopelnīja 780 reitinga punktus (bija jāaizstāv 430) un 925 000 ASV dolāru prēmiju.

Avots

 

Share.

About Author

Comments are closed.