Pieredzējusi mājsaimniece atklāj, kā ātri attīrīt plīti no taukiem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kā jebkura sieviete, es gribu, lai mana virtuve spīdētu un laistītos. Bet mūsdienu dzīves realitātē, kad ģimeni no rīta jāpabaro ar brokastīm, jāpaspēj uz darbu un vakarā jāvelta uzmanība arī vīram, ne vienmēr pietiek laika un padomu ideālai tīrībai. Tāpēc katrai saimniecei ir problemātiskās zonas mājās, tāpat kā mājas darbi, kuri nesagādā baudu. Man tā ir plīts tīrīšana. Protams, ka šī brīža sadzīves ķīmijas klāsts mājas tīrīšanai pārsteidz. Tomēr nav tādas saimnieces, kura nesastaptos ar grūti tīrāmiem traipiem – kaut vai taukainie traipi virtuvē, ar kuriem notiek nepārtraukta cīņa, bet kuri tik un tā sakrājas grūti pieejamās vietās.

Daži noderīgi padomi plīts tīrīšanā, kas noderēs jebkurai saimniecei

Katrai saimniecei zināma problēma ar mūždien netīriem plīts regulēšanas rokturiem. Taukainais slānis krājas pēc katras gatavošanas reizes, tāpēc tie ir visu laiku jātīra. Ir veids kā ar šo problēmu tikt galā 2 minūtēs.

Būs nepieciešams:
vates kociņi,
veca zobu birste,
ožamais spirts ar anīsu.

как почистить плиту стеклокерамика
Jāsamitrina vates kociņš ožamā spirta un anīsa šķīdumā. Ar vates daļu slauki regulatoru rokturus un citas grūti tīrāmas vietas. Pagaidi pāris minūtes un redzēsi, kā tauki sāk “kūst”, bet netīrumi izgaist acu priekšā! Ja traipi ir kārtīgi ieēdušies, ņem talkā zobu birsti un parasto švammīti.

Ir skaidrs, ka cepeškrāsni nevajag tīrīt ar spēcīgu ķīmiju, tāpēc der zināt maigākus līdzekļus.

как очистить плиту на кухне

Cepeškrāsns tīrīšanas līdzekļi
Lieliski palīdz noņemt netīrumus no sienām un stikla durvīm soda, citronskābe un cepamais pulveris. Samitrini iekšējās virsmas ar ūdeni, pēc tam uzklāj uz sienām un stikla samitrinātu sodu vai citronskābi. Atstāj līdzekli uz 15 minūtēm, pēc tam cītīgi notīri sodas un netīrumu sajukumu ar papīra dvieli. Kārtīgi izmazgā cepeškrāsni ar ūdeni, likvidējot netīrumu paliekas.

Nelielus netīrumus palīdz noņemt ūdens ar etiķi attiecībā 1:1. Ar etiķūdeni samitrini sienas, ieslēdz cepeškrāsni uz 50ᵒC un pēc 15 minūtēm netīrumus nomazgā ar ūdeni.

как очистить плиту

Cepeškrāsns no sākuma ir kārtīgi jānoslauka ar papīra dvieļiem, pēc tam jāsamitrina iekšējās sienas ar ziepjainu šķidrumu un jādod taukiem izšķīst. Pēc tam ielej ūdeni ar trauku mazgāšanas līdzekli cepamajā paplātē, ieliec cepeškrāsnī un ieslēdz to uz 120ᵒC. Aizver durvis un cepeškrāsni never vaļā pusstundu. Ūdens tvaiki izšķīdinās taukus, ēdienu paliekas un citus netīrumus. Pēc tam vienkārši noslauki cepeškrāsns iekšu ar mīkstu lupatiņu vai vēlreiz nomazgā ar ūdeni.

Ir arī iespēja pagatavot cepeškrāsns iekšējo virsmu tīrīšanas pastu. Sajauc vienādās proporcijās sāli, sodu un ūdeni. Izveidojušos pastu uzklāj netīrajai virsmai un atstāj uz nakti. No rīta atliks tikai nomazgāt tīrāmo pulveri.

Pateicoties šīm vienkāršajām metodēm tava virtuve spīdēs un laistīties. Dalies savās viltībās un trikos, kas palīdz uzturēt tīrību mājās. Neaizmirsti padalīties ar draugiem!

Share.

About Author

Comments are closed.