PALĪDZĒSIM: Žanim ir 6 gadiņi un viņam ir autisms

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Žanim ir seši gadiņi, viņam ir autisms un iedzimta hemolītiska anēmija.

Zēns apmeklē specializēto bērnudārzu, bet pats nespēj ēst un dzert patstāvīgi, nespēj pats saģērbties. Žanim ir pazeminātas uzmanības noturības un koncentrēšanās spējas. Ir aizkavēta valodas attīstība, gan valodas sapratne, gan ekspresīvā valoda. Zēns nerunā, savas vēlmes izsaka ņemot mammu pie rokas un velkot klāt pie vēlamā priekšmeta. Ja kaut ko nevēlas darīt sāk skaļi bļaut.

Zēnam ļoti patīk ūdens, patīk spēlēties ar ūdens strūklu. Savas emocijas zēns nespēj izteikt ar vārdiem, tādēļ to dara, kliedzot un kožot sev rokās. Māmiņai ir sāpīgi uz to noskatīties, un viņa no sirds cenšas savam puisītim palīdzēt. Žanim ir nepieciešama maksimāla asistēšana un uzraudzība. Zēnam patīk spēlēties ar rotaļlietām, kuras skan, kuras var košļāt.

Valodas un komunikācijas mācīšanai, speciālisti rekomendē ABA terapijas nodarbības. Žanis ir uzsācis apmācību pēc ABA terapijas metodes. Tā ir īpaši izstrādāta apmācību metode bērniem ar autismu, kas sniedz pozitīvus rezultātus ilgtermiņā. Pēc dažu mēnešu intensīvo ABA terapijas nodarbību apmeklēšanas  zēnam ir būtiski uzlabojusies uzvedība, viņš spēj mierīgi nosēdēt pie galda un izpildīt uzdoto uzdevumu.

Zēna māmiņa lūdz ziedotāju atbalstu, lai Žanis varētu saņemt 42 ABA terapijas nodarbības divu mēnešu garumā. Tam nepieciešami 1428 eiro.

Palīdzēsim Žanim!

Projekts ievietots portālā 05.03.2018

(Attēls ilustratīvs.)

Avots: ziedot.lv

Share.

About Author

Comments are closed.