112

Mazā Ivana lieta: Uzrādīta apsūdzība no darba atlaistajai policistei

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kurzemes apgabala prokuratūra uzrādījusi apsūdzību nu jau bijušajai Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes policistei.


Tā uzrādīta par bezdarbību, jo viņa nav ziņojusi par saņemtajiem zvaniem, ka piecgadīgais Ivans viens pats izkāpis no autobusa Grobiņas novada Dubeņos, ziņo liepajniekiem.lv.

Iespējams, policistes rīcība būtu palīdzēju piecgadīgo Ivanu glābt, tāpēc apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma 319. panta trešās daļas – par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas.

«Tā kā lietā turpinās pirmstiesas kriminālprocess, tad šobrīd sīkāki lietas apstākļi no prokuratūras puses netiek komentēti,” norāda Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Jau ziņots, ka kriminālvajāšanu pret bijušo policisti rosināja sākt Iekšējās drošības birojs. Izmeklēšanā noskaidrots, ka policijas dežūrdaļas darbiniece 2.jūlijā, dienu pēc zēna pazušanas, pildot amata pienākumus, telefoniski bija saņēmusi vairākus zvanus par iespējamo Ivana Berladina atrašanās vietu.

Taču minētā informācija netika nodota tālāk amatpersonām, kuras organizēja pazudušā zēna meklēšanu. Tādējādi informācija par bērna atrašanos Grobiņas novada Dubeņos netika pārbaudīta uzreiz. Meklēšanas pasākumi Dubeņos un apkārtējā teritorijā tika uzsākti tikai 9. jūlijā. 11. jūlijā zēnu atrada mirušu. Policisti drīz pēc tam no dienesta atbrīvoja.

Piecus gadus vecais zēns no mājām Liepājā, Pāvilostas ielā, izgāja pagājušogad 1. jūlijā ap pusdeviņiem no rīta. Zēna māte policijai par dēla pazušanu ziņoja vairāk nekā pēc diennakts – 2. jūlijā ap pulksten 15, pēc kā nekavējoties tika sākti plaši meklēšanas darbi, iesaistot operatīvos dienestus, zemessargus un armiju, kā arī tūkstošiem brīvprātīgo. Diemžēl pēc desmit dienām Ivanu meža masīvā Dubeņos atrada mirušu. Ekspertīzē secināts, ka bērns mežā nosalis.

Share.

About Author

Comments are closed.