M. Dukurs: “Laikam korejieši ir par sevi ļoti pārliecināti”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Latvijas skeletonists Martins Dukurs pēc pirmās oficiālo treniņu dienas Phjončhanas olimpiskajās spēlēs atzīst, ka fiziski jūtas labi un pakāpeniski uzlabojas arī viņa braucieni trasē.

“Pirmajos oficiālajos treniņbraucienos veicās normāli. Pirmais bija ļoti labs, tas mani patīkami pārsteidza. Tādus braucienus saucu par “mūžiniekiem”, jo tādi padodas vien pāris reizes mūžā. Otrajā izmantoju citas slieces, kuras šiem apstākļiem izrādījās nepiemērotas, turklāt arī nobraucu sliktāk,” skaidro Martins.

“Atkosta šī trase būtu tad, ja no sešiem braucieniem sanāktu pieci. Ideja jau visiem ir skaidra, bet svarīgs ir izpildījums. Pietiek ieiet virāžā 20 centimetrus pa labi vai pa kreisi un visa programma mainās. Kļūdas rodas ļoti vienkārši. Pirmkārt, lēkāju ar slidām – četri braucieni, četras dažādas slidas. Taču gribas saprast, lai varētu uzsēsties uz vienas un tad to piebraukt.”

“Startā šodien bija uzdevums uzskriet mazliet ātrāk – par kādu desmitdaļu, pusotru. Tas uzreiz maina braucienu. Katra simtdaļa lejā jāreizina ar trīs. Septiņas simtdaļas augšā būs jau divas desmitdaļas finišā. Gribu uzskriet ātrāk arī tādēļ, lai patestētu otro virāžu,” norāda Dukurs.

Treniņbraucienos negaidīti augstas vietas ieņēmis ķīnietis Venjans Gengs. Martins atzīst, ka ķīnietis šobrīd patiešām lido, lai gan paši braucieni nebūt nav tik labi. “Nedomāju, ka viņš šeit būtu trenējies vairāk par citiem. Viņš arī treniņu nedēļā šeit bija ātrs, bet sacensībās nespēja pietuvoties saviem treniņu rezultātiem.”

Avots: sportacentrs.com

Share.

About Author

Comments are closed.