Ķīlis par skolu reformu: “Tas ir marasms, tie ir īsti murgi; valdība ir klauni – nenopietni cilvēki!”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Latvijas bijušais izglītības ministrs Roberts Ķīlis skolu pāreju uz mācībām latviešu valodā neuzskata par reformu, bet dēvē par “klaunādi” un “marasmu”.


«Pāriet skolās uz latviešu valodu – tā nav reforma. Tas ir Marsela Prusta aprakstītā cilvēka marasms, kurš meklē pazaudēto laiku. Tāda pāreja ir īsti murgi. Es saprotu, ka ir drusciņ infantili diskutēt ar pašreizējo ministru, taču tas ir murgs. Tas ir 19.gadsimts. Kad skolas parādījās, bija viena valoda, viss vienā valodā. Tas ir neiespējami,” – Ķīlis paziņojis Latvijas radio 4 programmā “Atklāts jautājums”.

Viņš pats, ministra postenī būdams, centies bremzēt bilingvālās izglītības likvidāciju, uzsvēra Ķīlis.

Pašreizējās valdības politiku izglītības jomā viņš nodēvēja par klaunādi.

«Tā ir klaunāde. Politiska klaunāde. Viņi taču pārsvarā ir klauni, nenopietni cilvēki. Atvainojiet, to esmu teicis un saku joprojām. Tie ir nenopietni cilvēki. Cilvēki ar intelektu zem simta,” – norādīja Ķīlis.

Bijušais ministrs uzskata, ka situāciju mainīt varētu tikai jauna valdība.

«Līdz vēlēšanām vēl seši, septiņi mēneši. Nu, cilvēks aizies, un viss. Reformas būs, taču pamatīgas un nopietnas reformas. Tā taču nav reforma. Es ļoti ceru, ka cilvēki ar stāžu aizies paši vai viņus vienkārši izmetīs. Lai viņi ietu strādāt vai saņemtu savu lielo pensiju. Visi. Ja būs 30-40% jaunu cilvēku, būs kaut kāda cerība, ka vismaz tiks saprātīgi noraidītas idiotiskas idejas. Viena no tādām idejām ir latviešu valoda visās skolās un citu valodu likvidācija,” – noteica Ķīlis.

22. martā Latvijas Saeima pieņēma lēmumu par mazākumtautību skolu pāreju pie mācībām tikai latviešu valodā. 2. aprīlī prezidents Raimonds Vējonis pasludināja attiecīgos likumu grozījumus.

Share.

About Author

Comments are closed.