Ķekavas novada deputāti sev dāsni paaugstina algas; citām lietām gan naudas nepietiek

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ķekavas novada budžetā brīvpusdienām visiem pamatskolas posma bērniem naudas nepietiekot, bet atalgojuma palielināšanai deputātiem to izdevies atrast, vēsta TV Spektrs.


Izmaiņas būs no šī gada aprīļa. Atbilstīgi nolikumam līdz ar izmaiņām deputātu atalgojumā par 270 eiro pieaugs arī pašvaldības vadītājas atalgojums, bet vietnieku darba samaksa palielināsies par 200 eiro.

Ķekavas novadā deputāti par maksimāli nostrādātajām 40 stundām līdz šim saņēma 616 eiro pirms nodokļu nomaksas, bet jau no aprīļa deputāti, mēnesī nostrādājot 50 stundas, varēs saņemt par 184 eiro vairāk. Savukārt komiteju vadītāji saņems par 63 eiro, bet komiteju vadītāju vietnieki par 276 eiro vairāk.

«Ja ir izmaiņas vidējā atalgojumā, tas liek uzdot jautājumu un paskatīties, kas notiek citās Pierīgas pašvaldībās un tad mēģināt atrast to samērīgumu, jo starp Pierīgas pašvaldībām mēs praktiski esam lielākā,” saka Ķekavas novada pozīcijas deputāts Juris Jerums.

Jerums uzskata, ka atalgojuma pielikums drīzāk būs tikai teorētisks, jo atkarīgs no nostrādāto stundu skaita. Publiski pieejamā informācija gan liecina, ka,  piemēram, janvārī visi deputāti saņēmuši maksimālo atalgojumu. Pārbaudāmas gan ir tikai nostrādātās stundas komitejās un domes sēdēs, bet pārējās paliek uz pašu deputātu sirdsapziņas.

«Es domāju, ka algas viņiem jau tā nav bijušas maziņas un vēl pacelt – tas nav godīgi. Mēs strādājam, un mums neviens neceļ un pat neplāno celt algu. Es tāpat esmu budžeta darbinieks, bet man nekas necelsies,” neapmierināts ir ķekavnieks Arno.

Šaubīga ir arī rīdziniece Ērika. “Ja visiem visā valstī būtu tāds normāls atalgojums, tad es tam piekristu, bet, ja tikai deputātiem, tad droši vien drusciņ ir par daudz, salīdzinot ar tiem, kam ir minimālā alga,” viņa saka.

Jautājums par deputātu atalgojuma palielināšanu tika skatīts jau pagājušā gada nogalē un šī gada sākumā, tomēr nepieciešamo balsu pietrūka. Tagad šis jautājums tika skatīts ārkārtas sēdē, un pret atalgojuma palielināšanu iebilda vien četri opozīcijas deputāti.

«Mēs nevaram atrast naudu bērnu piedzimšanas pabalstu palielināšanai, atbilstoši reālajai situācijai. Mēs nevaram atrast naudu pensionāriem finansiālajam atbalstam. Šobrīd algu paaugstinājums nav paredzēts budžetā, taču dome meklēs un domāju, noteikti atradīs 46 500 eiro algu palielinājumam, kurus noteikti var izlietot daudz labāk,” kritisks ir Ķekavas novada domes opozīcijas deputāts Raimonds Nitišs.

Deputātiem apmaksājamo stundu skaitu un stundas likmi nosaka katras pašvaldības deputāti, bet  šogad tas nedrīkst pārsniegt 1030 eiro mēnesī. Pēc publiski pieejamās informācijas, Pierīgas pašvaldību deputātu atalgojums svārstās no 200 līdz 1000 eiro.

Avots: focus.lv

 

Share.

About Author

Comments are closed.