Jaunā māmiņa piedzīvo ko šausmīgu – NMPD atsaka palīdzību 3 gadus vecai meitenītei smagā stāvoklī

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Portālā sudzibas.lv sieviete dalās ārkārtīgi satraucošā un briesmīgā stāstā pieredzē ar NMPD:

“Esmu māzas 3 gadīgas meitenītes tēva māsa, riska grūtniece 25. grūtniecības nedēļā. Rakstu, jo esmu šokā par to, kā tāds cilvēks kā P. Paočonoks var strādāt ātrajā palīdzībā, pilnīgi neievēro ārsta ētikas kodeksu.

Tātad no piektdienas uz sestdienu pulkstenis ap 2.00 naktī. Bērnam temperatūra 40. Vispār ir augstas temperatūras nepanesība. Bērns nereaģē uz pilnīgi neko un paliek ļengans kā lelle. Acis iet uz augšu un lūpas paliek lillīgā krāsā. Visi sabijāmies. Bijām ciemos visi pie omas un opja. Oma sauca ātro palīdzību, es ar meitenītes mammu un manu brāli ģērbām nost bērnu un mitrinājām ar dvieli viņas ķermenīti, kas gulēja manās rokās. Brīdi kad viņas lūpas palika lillā es viņu cēlu sēdus pozā un viņā sāka vemt.

Atbrauca ātra palīdzība. Ienāca feldšers P. Paučonoks, sāku stāstīt par situāciju, kas notika. Pirmais pārmetums no viņa bija: “Ko jūs te viss pagasts saskrējuši un traci sataisījāt, kas nevarat tikt galā ar temperatūru!” Mana mamma viņam atbildēja, ka ātrā palīdzība ir tam domāta. Viņš pateica: “Drīz vispār tāda nebūs un varēsiet darīt ko gribat!0” Drausmas! Mēs taču neesam mediķi. Izstāstīju, ka viņai bija lillā lūpas līdz brīdim kamēr nesāka vemt uz ko atbilde bija: “Vēl kaut ko izdomā, tā jau ir – bailēm lielas acis! “.

Pēc tam pajautāja kura ir bērna māte. Redzot 25 gadīgu sievieti viņš pateica: “Šitā ir māte, viņa takš pati kā bērns izskatās? “. Es esmu vienkārši šokā! Viņš bērnam mutē bāza tējkaroti, kā rezultātā mazā atkal sāka vemt, viņš to redzot atkārtoti lika to karoti viņai mutītē. Mazā vienkārši nomocījās. Viņam stāsta, ka nedēļu atpakaļ viņa beidza slimot un viņu palaida uz dārziņu, kaut gan viņai vēl bija klepus. Viņš pat mazo nepaklausījās un nepaskatījās vai nav dzirdami trokšņi. Kad teicām, lai brauc uz bērnu slimnīcu viņš tā arī pateica, ka atsakās viņu ņemt un viņai jāpaliek mājās, lai no rīta braucot pie ģimenes ārsta. Bet bija 6 diena un ģimenes ārsti nestrādā.

Es pārnervozējos. Sāka sāpēt vēders. Uztaisīju tēju. Tas P. Paučonoks man pateica: “Kas man te vēl dzemdības būs jāpieņem, tūlīt apdzemdēsies! “. Man vienkārši sāka birt asaras. Viņš aizpildīja savas veidlapas. Mazajai iedeva svecīti un aizbrauca. Rezultātā nu ir svētdienas vakars. Vakar pa dienu bērnam 40 temperatūra. Zāles nepalīdz. Caureja. Šodien arī temperatūra un caureja. Neko neēd. Dzert negrib. Piespiest taču nevar. Mazajai labāk nav palicis. Vecāki baidās tagad saukt ātro palīdzību, jo uzskata ka kāda jēga, ja šitā salamā visus un nepalīdz nemaz…

Vai tiešām tam P. Paučonokam ir jāstrādā šādā profesijā ja jau viņam ir tādi uzskati. Un nav pirmā reize, kad viņš trāpījies. Bija vēl situācija kad manam tēvam palika naktī slikti. Viņam ir infarkts un operācija sirdī. Bet P. Paučonoks salamāja par to, ka jāgaida ko mēs saucam tik ātri jo esot nakts.

Vienmēr visi ārsti teikusi “ja neesi pārliecināts saukt vai nesaukt ātro palīdzību, labāk ir saukt! ” bet Pāvels Paučonoks to visu lauž!

Ja kādam ir jautājumi, droši rakstāt uz epastu iloniite@inbox.lv… Arī kritizētāji…”

Avots: sudzibas.lv

 

Share.

About Author

Comments are closed.