Bēdīgi: Kas notiek ar Ostapenko

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kas notiek ar Ostapenko un kāda ir spēļu statistika?

20 gadīgā tenisiste Indianvelsas turnīra trešajā kārtā piekāpās horvātietei Petrai Martičai ar rezultātu 3:6, 3:6. Sestajai raketei pasaulē šis zaudējums ir ceturtais piecos pēdējos mačos.

2018. gadā latviešu tenisiste guva uzvaru vien 4 mačos: 2 “Australia Open” turnīrā, 1 Sanktpēterburgā un vēl vienu Indianvelsas turnīra otrajā kārtā.

Savu spēli uz Kalifornijas kortiem Aļona Ostapenko uzreiz sāka otrajā sacensību kārtā, pateicoties augstajai vietai reitingā. Tur viņai nācās stāties pretī savai senajai paziņā – šveicietei Belindai Benčičai. Mačs ilga gandrīz divas stundas un noslēdzās ar rezultātu 4:6, 6:3, 1:6 Aļonas labā.

Kopumā cīņa ritēja vienlīdzīgi, bet galveno priekšrocību, saskaņā ar statistiku, Ostapenko guva, pateicoties labākai breikpunktu realizācijai – 6 un 7 pret 4 un 12, kā Benčičai. Pēcspēles komentāros Ostapenko atklāja, ka pazīst Benčiču kopš 10 – 12 gadu vecuma, tāpēc viņai šai mačā bija īpaša motivācija.

Trešajā sacensību kārtā Aļonu gaidīja vēl nopietnāka pretiniece – Petra Martiča. Horvātiešu tenisiste nemitīgi neplūc laurus, tomēr pietiekami labi, bet galvenais – stabili – uzstājas šai sezonā. Mačs ilga apmēram pusotru stundu un noslēdzās ar rezultātu 6:3, 6:3 Martičas labā.

Ostapenko piekāpās pretiniecei pēc visiem galvenajiem rādītājiem (eisi, pirmās serves procents, uztveršanas punkti utt.), atstājot aiz sevis vien divkāršo kļūdu virkni; tās Aļona pieļāva 5, bet Petrai serve ar otro piegājienu neizdevās tikai vienreiz. Indianvelsas turnīrs kļuva par kārtējo sarūgtinājumu Aļonai Ostapenko un viņas līdzjutējiem.

Neskatoties uz neapmierinošajiem rezultātiem vienspēlēs, Latvijas tenisa cerība var palielīties ar veiksmīgu uzstāšanos dubultspēlē. Pārī ar Gabrielu Dabrovski Aļona ieguva titulu Dohā. Kanādietes un latvietes duets pārliecinoši guva uzvaru visās spēlēs, ļaujot uzvarēt tikai vienā setā pašā pirmajā mačā pret Melikāru un Peški. 18. februārī Aļona Ostapenko virs galvas pacēla pirmo šīs sezonas titulu, kurš, kā gribētos ticēt, nekļūs par pēdējo 2018. gadā.

20. martā sākas kārtējais WTA “Premier Mandatory” sērijas turnīrs Maiami, kur balvu fonds ir 8 miljoni ASV dolāru. Tajā piedalīsies arī uzlecošā tenisa zvaigzne no Latvijas. Stakers.com vēstīs par turnīrā notiekošu, sākot ar kvalifikācijas spēlēm. Pagājušogad Aļona Ostapenko jau pirmajā kārtā piekāpās amerikānietei Medisonei Brenglai.

Share.

About Author

Comments are closed.