“Baltā nakts”: 10 spilgti pasākumi, kurus vērts apmeklēt

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Naktī no 8. uz 9. septembri Rīgā jau 13. reizi pēc kārtas norisināsies mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts”. Foruma programmā iekļauti koncerti, instalācijas, performances, izstādes uz ielām un laukumos, multimediju projekti, dzejas lasījumi, kino seansi un daudz kas cits. Pastāstām par 10 spilgtākajiem pasākumiem, kurus ir vērts apmeklēt šogad!


Pilns “Baltās nakts” pasākumu saraksts atrodams šeit

1.Vēja zvanu instalācijas “Baltijas jūras dārgumu spēles vējā” veidošana

Foto: publicitātes

18.00-22.00

Rīgas 49. pirmsskolas izglītības iestādes iekšpagalms, Grostonas iela 6

Rīgas 49. pirmsskolas izglītības iestāde aicina ģimenes ar bērniem uz bērnudārza iekšpagalmu, lai piedalītos vēja zvanu instalācijas “Baltijas jūras dārgumu spēles vējā” veidošanā. Turpat noritēs arī dažādas radošās darbnīcas bērniem, tostarp arī “Mans vēja zvans”, “Igauņu simtgades raksti smiltīs” un “Lietuviešu simtgades raksti smiltīs”, kā arī rotaļu pagalms “Pagalma spēles”.

2.Baltijas animācijas īsfilmas un radošā darbnīca

Foto: publicitātes

18.00-23.00

Kinoteātris “Kino Bize”, Elizabetes iela 37-2

Kinoteātris “Kino Bize” aicina ģimenes ar bērniem apskatīt īsmetrāžas animācijas filmu programmu no Baltijas valstīm. Programma būs 1,5 stundu gara, katrai valstij atvēlētas 30 minūtes. Programmā iekļautas 19 īsmetrāžas filmas, kuras veidotas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā pēdējo gadu laikā. Īsākās filmas būs tikai minūti garas, savukārt pati garākā no tām ir 12 minūtes gara. Vakara gaitā īsmetrāžas filmas tiks rādītas trīs reizes, seansos plkst. 18.00, 19.30 un 21.00, taču skatītāji var nākt jebkurā viņiem ērtākā laikā. Visa pasākuma laikā kinoteātra kafejnīca aicina uz radošo darbnīcu, kurā bērni varēs izveidot animācijas filmu varoņus no koka knaģīšiem.

3.Burvju mežs “SPECTARE”

Foto: publicitātes

20.00-1.00

Hartmaņa muižas parks, Kalnciema iela 28

Mēs varam vērot mežu, bet mēs varam būt daļa no tā. Mēs varam vērot ēnas, bet varam būt arī daļa no tām. Mēs varam nepamanīt sīkāko pasauli mums apkārt, bet mēs varam ieskatīties tajā pavisam tuvu.

“Baltajā naktī” ikviens ir aicināts mainīt savu skatpunktu, palūkoties uz apkārtējo vidi no cita rakursa un apzināties savu neviennozīmīgo lomu un izmēru dabas daudzveidībā un bagātībā. Būs iespēja pārvarēt sevi un pietuvoties mākoņiem, kāpjot izgaismotajā „Gandra” kāpšanas tornī, tāpat apmeklētāji varēs baudīt gaismas ilūzijas un ieraudzīt to, kam ikdienā ļaujam aizslīdēt.

4.Mākslas tramvajs “Straume mirdz”

Foto: publicitātes

18.00-3.00

Maršruta “Ausekļa iela – Mežaparks”, “Ezermalas iela – Ausekļa iela” tramvajs

“Baltajā naktī” no Ausekļa ielas līdz Mežaparkam, kā ierasts, kursēs divi neparasti tramvaji. Tramvaji apstāsies katrā pieturā, brauciens būs bezmaksas un e-talons nebūs jāreģistrē. Mākslas tramvajs „Straume mirdz” – mirdzoša upe, kas traucas cauri Rīgai un, vizuļojoties gaismā, atstaro Baltijas tautu etnogrāfiskās spēka zīmes un amuletus. Gaismas efekti, ritmiskas etno, folkmūzikas un elektronikas savienojums Baltijas DJ izpildījumā. Bet tramvajā – „Radio NABA” ritošā studija un psihodēliskais karnevāls „Elektrošoks” – elektroniski ritmi, hipnotiskas gaismas un pasažieri masks.

5.Virtuālais skūpsts “Kissing data”

Foto: publicitātes

RIXC galerija un laboratorija, Lenču iela 2

18.00-2.00

Vai var skūpstīties internetā? Vai skūpsts var tikt pārveidots datos? Vai mēs spējam izmērīt skūpstu un ko cilvēki jūt tā laikā? Un kāda uz to ir reakcija citiem klātesošajiem?

Nīderlandiešu mākslinieki Kārena Lansele un Hermens Māts ar līdzdalības performances „Virtuālais skūpsts” seansiem visas nakts garumā demonstrēs, kā skūpstu un tā intimitāti var pārnest tiešsaistē. Projekts „Virtuālais skūpsts” turpina izpēti par jaunākajām tehnoloģijām saistībā ar dažādiem sociālajiem aspektiem, lai izstrādātu interfeisu, kas savieno vairāku cilvēku smadzeņu signālus

6.Klusā diskotēka bibliotēka

Foto: publicitātes

20.00-24.00

Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas iela 3

Lūdzu, ievērojiet klusumu, bibliotēkā notiek diskotēka!

Diskotēka pilnīgā klusumā? Jā, arī bibliotēkā ir iespējams dejot! Trīs diskžokeji šajā vakarā aizvedīs savu skaņu pasaulēs. Katra būs citāda, atliek tikai izvēlēties, kurā ceļojumā vēlies doties!

Trīs diskžokeji, katrs ar savu muzikālo pasauli, cīnīsies par dejotāju uzmanību. Kurš uzvarēs šajā sacensībā? To noteiks dejotāji!

Klusā diskotēka – šāds pasākuma formāts ir plaši pazīstams ārzemēs, taču Latvijā vēl tikai gūst popularitāti. Klusajā diskotēkā mūzika tiek pārraidīta austiņās, ko izsniedz katram apmeklētājam. Jums ir iespēja izvēlēties starp trim kanāliem un trim dīdžejiem.

Pasākumā var piedalīties gan bērni, gan pieaugušie, austiņās ir iespējams regulēt skaļumu un izvēlēties sev tīkamāko mūziku. „Ezītis miglā” rūpēsies, lai izslāpušie tiktu pie atspirdzinājumiem, darbosies arī miera zona, kurā atpūtināt nogurušās kājas.

7.Laikmetīgā kokle

Foto: publicitātes

20.00 – 21.00
Kultūrtelpa „Strops” Ēbelmuižas parkā, Valdeķu un Graudu ielas krustojums

20.00-22.00
Kultūrtelpā „Strops” Mazjumpravas muižas teritorijā

Kultūrtelpa “Stropi” noslēgs savu pasākumu sezonu autentiskās mūzikas cienītājiem! Koncerts “Laikmetīgā kokle” ir muzikāli eksperimenti, jaunas skaņas, netradicionālas pieejas un jauna izpratne par kokli un tās vietu mūsdienu mūzikā. Ķengaraga „Stropā” to apliecinās kokles spēles meistars Kārlis Jirgens. Pasākumā Ziepniekkalnā Ēbelbuižas parkā koncertēs kameransamblis „Altera Veritas”, kas atskaņo mūsdienu latviešu komponistu oriģinālmūzikas programmas netradicionālam un pasaulē unikālam instrumentu sastāvam.

8.Rotko džezā

Foto: publicitātes

21.00-22.00

Kultūras pils Ziemeļblāzma, Ziemeļblāzmas iela 36

Māra Briežkalna kvinteta mākslinieki aranžējuši 10 ievērojamu latviešu komponistu muzikālās tēmas, kas katra saskaņojas ar konkrētu ekspresionista Marka Rotko mākslas darbu. Tie kopā veido unikālu audiovizuālu projektu „Rothko in Jazz”. Projekta pamatā ir mūzikas un mākslas darbu sinerģija. „Rothko in Jazz” programma tiecas atspoguļot abstraktā ekspresionista Marka Rotko darbu noskaņu, ko pats meistars dēvējis par „dvēseļu stāvokļu portretējumiem”. Lai paspilgtinātu šo sintēzi, programmas atskaņošanas laikā koncertā projicēs attiecīgos Marka Rotko darbus. Projekta kopējā noskaņa ir tuva minimālisma un askētisma stilistikai, ko savās gleznās centies radīt pats mākslinieks.

9.Diskotēka “Dzejai vajag skaņu”

Foto: publicitātes

21.00 – 2.00

MVT Vasaras māja, Kalnciema iela 36/38

Diskotēkā „Dzejai vajag skaņu” 12 latviešu dzejnieki lasīs savus vēl nepublicētos dzejoļus, tos papildinot ar pēdējā simtgadē radītiem muzikālajiem skaņdarbiem, tā iezīmējot arī radošo nozaru saplūšanu cauri laikiem, kas īpaši nozīmīgi ir šogad, kad tiek svinēta Latvijas un citu Baltijas valstu simtgade. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iepazīties arī ar “MVT” Vasaras mājas izstādi un koncepciju.

10.RIBOCA

Foto: publicitātes

RIBOCA ir Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle, kas pilsētā norit no 2. jūnija līdz 28. oktobrim (sīkāk par RIBOCA varat lasīt šeit). “Baltajā naktī” biennālei būs sava īpašā programma – laikmetīgās mākslas izstādes, tikšanās ar Maiklu Lendiju “Brexit” kioskā, muzikāli eksperimenti, ekskursijas, performances un daudz kas cits.

Programma:

  • 18:00-1:00 Bijusī LU Bioloģijas fakultātes ēka, Kronvalda bulvāris 4
  • 18:00-3:00 Bijušās tekstilfabrokas “Boļševička” teritorija, Ganību dambis 30
  • 18:00-1:00 Mākslas centrs “Zuzeum”, Lāčplēša iela 101
  • 18:00-1:00 Sporta kvartāls 2, Sporta iela 2, ieeja no Hanzas ielas 10
  • 18:00 – 1:00 Kaņepes Kultūras centrs, Skolas iela 15

Pilns “Baltās nakts” pasākumu saraksts atrodams šeit

Tāpat portālā varat sastādīt savu programmu, pievienojot personīgo sarakstu ar pasākumiem, kurus vēlaties apmeklēt.

Ieeja visos “Baltās nakts” pasākumos ir bez maksas.

Avots

 

Share.

About Author

Comments are closed.