Ansis Ataols Bērziņš šorīt Čehijas cietumā nežēlīgi piekauts viņa mātes acu priekšā

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šorīt Čehijas pilsētas Litomeržices cietumā uzraugi nežēlīgi piekāvuši Latvijas pilsoni Ansi Ataolu Bērziņu. Izrēķināšanās notikusi laikā, kad viņš ticies ar māti. Par to pavēstīja Anša māte Jeļena Staburova.


Pēc mātes teiktā, šodien viņai bija jātiekas ar dēlu, kurš tiek turēts Čehijas cietumā, gaidot Čehijas Konstitucionālās tiesas lēmumu par viņa izdošanu Latvijai.

Divu stundu ilgā tikšanās bija noteikta 7:00 no rīta pēc vietējā laika, taču kavējās aptuveni 15 minūtes. Pulksten 9:00 cietuma uzraugs pieprasīja izbeigt tikšanos.

«Ansis palūdzis tikšanās laiku pagarināt par 15 minūtēm, lai tā ilgtu tieši divas stundas, kā to paredz noteikumi. Uzraugs palika pie sava, un Ansis sāka pierakstīt viņa numuru. Negaidīti čehs metās Ansim virsū un sāka sist viņam pa galvu. Drīz vien kamerā ielauzās vēl trīs uzraugi, kas sāka viņu sist. Tas viss notika Anša mātes acu priekšā, līdz drīz vien uzraugi viņu ar varu aizveda no kameras. Viņa nezina, kas pēc tam noticis ar viņas dēlu.»

Drīz Staburova sazinājusies ar čehu advokātiem, cerot, ka ar viņu palīdzību izdosies fikset Anša piekaušanas faktu un darīt visu, lai vainīgie tiktu sodīti, bet pats Ansis varētu justies droši.

Par ko notiesāts Bērziņš

Atgādināsim, ka Bērziņš Latvijā, viņam pašam klāt neesot, notiesāts ar cietumsodu uz gadu un astoņiem mēnešiem par dalību 2009.gada 13.janvāra protestos pie Saeimas.

Viņam inkriminēta akmeņa un divu sniegapiku mešana pa Saeimas ēku.

Sprieduma pasludināšanas laikā Ansis nebija Latvijā. Uzzinājis par bargo tiesas spriedumu, Ansis nolēma neatgriezties Latvijā, bet dzimtā zeme turpināja viņa vajāšanu, izdodot starptautiskā aresta orderi.

«2017.gada pavasarī dumpinieks tika aizturēts Čehijā un sākās gari tiesu procesi par viņa izdošanu Latvijai. Bērziņš un viņa advokāti uzsver soda nesamērību un pieprasa neizdot viņu Latvijai, bet atbrīvot Čehijā. Pagaidām Čehijas Konstitucionālā tiesa atcēlusi lēmumu par viņa izdošanu, un pagaidām viņš atrodas cietumā, gaidot Konstitucionālās tiesas nākamo lēmumu.»

Avots: focus.lv

 

Share.

About Author

Comments are closed.