Adītāja veikli ada zeķes ar divām adatām. Tik vienkārši, ka tiks galā arī iesācējs

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Siltas un skaistas adītas zeķes – lieliska dāvana savām pēdiņām ne tikai aukstajā ziemā, bet jebkurā drēgnā vakarā. Mēs zinām, ka ierasts ir adīt zeķes ar 5 adatām, kas daudzus līdz šim ir biedējis. Taču progress notiek arī šajā jomā, tāpēc tagad var zeķes uzadīt arī ar divām adatām!

Šis risinājums ir parādījies nesen, tā jūtami ātrāka un vieglāka nekā klasiskā zeķu adīšanas tehnoloģija. Zeķes, adot šajā veidā, ir akurātas un ērtas. Šeit minētais piemērs ir ar bērnu zeķītēm.

Būs nepieciešams: dzijas kamols, 2 adatas, centimetru lente.

Adīšana

  1. Lai zeķe būtu ideāla kājai, vajag precīzi zināt kājas izmēru un pēdas pacēlumu, kā arī izlemt, cik augsta būs zeķe.

носки на двух спицах без шва

2. Adīšanas sākas ar valnīša aizmugurējās daļas sagatavošanu. Uz abām adatām jāuzmet 22 valdziņi. Noadi 4 centimetru, mijot labisko un kreilisko valdziņu.

носки на двух спицах схема

3. Vēl 4 centimetrus noadi ladiski. Viss, aizmugurējā zeķes augšas daļa ir gatava.

носки на двух спицах схема

Tagad jāķeras klāt papēdim. Lai to izveidotu, adīšanas laikā katrā rindā saadi otro ar trešo valdziņu un 2 pēdējos valdziņus. Turpini, līdz paliek 12 valdziņi. Tālāk nepieciešams palielināt adījumu. Sāc rindu, izadot labiski katras iepriekšējās apmales rindas pirmo valdziņu, līdz atkal ir 22 valdiņi – tā ir izveidots papēdis. Pēdas apakšējo daļu jāada labiski, apmēram 8 centimetrus (atkarīgs no pēdas garuma). Apakšējā daļa ir gatava.

носки на двух спицах для начинающих

4. Purngalu veidojam tādā pašā veidā kā papēdi: samazinot valdziņus līdz 12, pēc tam pieadot līdz atkal ir 22. Adi zeķes pēdas virsējo daļu 8 centimetrus, katrā labiskā rindā saadot pirmās un pēdējās rindas ar apmales valdziņiem. Šādā adījumā savienojas apakšējā pēdas daļa ar augšējo un adījums iegūst pabeigtību. Noadi vēl 4 centimetru labiski, savienojot ar zeķes papēdi tādā pašā veidā kā augšu ar apakšu. Tagad jānoada valnīša priekšējās daļas 4 centimetri.

носки на двух спицах для начинающих

носки на двух спицах мастер класс

носки на двух спицах мастер класс

Gatavs! Tā pat adi arī otru zeķi.

носки на двух спицах мастер класс

Šādi var uzadīt zaķes bez liekām pūlēm. Adīšanas guru vienmēr izdomā dažādus veidus un viltības, kas padara procesu vieglāku un interesantāku.

Iepriecini sevi un savus tuvākos ar siltām zeķītēm un dalies ar šo vieglo veidu ar draugiem!

Share.

About Author

Comments are closed.