112

Uguns izposta dzīvojamo māju Liepājā

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šodien ap pulksten 11 ugunsgrēks izcēlies Toma ielā 30 – divstāvu koka mājā. Notikuma vietā strādāja vairākas ugunsdzēsēju glābēju ekipāžas, tostarp autokāpnes, kā arī bija ieradušies Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi, bet policijas darbinieki norobežoja teritoriju, liedzot svešām personām piekļuvi ugunsgrēka vietai.

Kā portālam pastāstīja VUGD Kurzemes reģiona brigādes pārstāve Anete Strazdiņa, ugunsdzēsēji glābēji izsaukumu uz Toma ielu saņēma pulksten 10.45: “Kā liecināja sākotnējā informācija, no divstāvu koka ēkas nāk dūmi.” “Notikuma vietā strādāja 14 ugunsdzēsēji glābēji un trīs ugunsdzēsības autocisternas un autokāpnes,” viņa piebilda.

Blakus nelaimes vietai sastaptie ugunsnelaimes skartās mājas iedzīvotāji no sarunām ar portālu atteicās. Savukārt kāda ēkas pirmajā stāvā dzīvojošā vīrieša draugi pastāstīja, ka ugunsnelaime izcēlusies mājas otrajā stāvā.

Vīrieša draugi stāstīja, ka neviens no mājas iedzīvotājiem ugunsgrēka izcelšanās brīdī nav bijis mājās, arī pirmā stāva iedzīvotājs informāciju par nelaimi saņēmis pa telefonu.

Viņi neizslēdza iespēju, ka ēkā varēja atrasties kāda pensionāre, taču pauda cerības, ka viņa evakuējusies pati vai arī sievieti izglābuši operatīvo dienestu darbinieki. Viņi zināja teikt, ka ēkā bijis viens suns, trīs kaķi, kā arī papagailis. Vīrieša draugu rīcībā esošā informācija liecina, ka suns izglābts, par pārējiem mīļdzīvniekiem viņiem informācijas nebija.

Pulksten 12.36 ugunsgrēks tika lokalizēts. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšnieces pienākumu izpildītāja Inta Palkavniece pēc ugunsgrēka lokalizēšanas portālam pastāstīja:

“40 kvadrātmetru platībā dega ēkas starpstāvu pārsegums, jumta pārsegums 30 kvadrātmetru platībā un sētas ārsiena 50 kvadrātmetru platībā. Par laimi, cietušu cilvēku ugunsgrēkā nebija. Tika izglābts papagailis un suns, bet dūmos nosmaka kaķis.”

Vēl pēc vieniem dienā ugunsdzēsēji glābēji turpināja ugunsgrēka likvidācijas darbus.

Uzrunātie atzina, ka žēl, protams, par salieto iedzīvi, taču bez pajumtes vīrietis un viņa ģimenes locekļi nepalikšot – draugi par to parūpēšoties.

Informācijas par ugunsnelaimes iespējamajiem izcelšanās iemesliem vīrieša draugiem nebija, viņi vien sliecās izslēgt apkures problēmas, jo neviens taču nav bijis mājās. Savukārt kaimiņu mājā dzīvojošie pauda aizdomas, ka ugunsgrēka izcelšanās iemesls varētu būt ļergas tecināšana kādā no ugunsnelaimes skartās ēkas dzīvokļiem.

Jāpiebilst, ka šis nav pirmais gadījums Liepājā kopš pērnā gada decembra, kad ugunsnelaime kādā dzīvojamā mājā izceļas no tajā darbojošās “točkas”. Viens no šādiem gadījumiem bija, piemēram, Jaunliepājā.

Avots

 

Share.

Komentāri slēgti